Klient: Koncern L'Oreal Polska - Kosmepol Sp. z o.o.
Lokalizacja: Kanie
Opis: Kontrola jakości nadruku,zarządzanie produkcją
Data realizacji: 2002
Projekt: Abis s.c.
Sterownik: sterowniki Siemens S7-312 IFM
Wizualizacja: Obsługa kamer, kontrola statystyczna nadzór nad procesem. InTouch, FS CAL, SQL Server
Kamera: kamery: DVT Legend 520, DVT Intteligent Reader, DVT Smart Reader
Funkcje systemu:
  • Odczyt dat z opakowań
  • odrzucenie opakowań z błędnie nadrukowaną datą
  • rejestracja i raportowanie przebiegu produkcji,czasu pracy linii,przestojów

Opis:

System kontroli jakości oznaczeń produktów na wydziale konfekcji. System został zaprojektowany tak, aby zapewnić 100% kontrolę opakowań, eliminować z linii opakowania, na których nadruk nie występuje, jest nieczytelny lub umieszczony w nieprawidłowym miejscu. Dodatkowo system sprawdza, czy w danym zbiorczym opakowaniu znajdują się wyroby z tą samą datą ważności. |

Dodatkowym zadaniem systemu opartego o InTouch'a jest współpraca z zakładowym systemem zarządzania zakładem klasy ERP. Operatorzy systemu otrzymują informację o zleceniach produkcyjnych, wprowadzają dane m.in. za pomocą czytników kodów kreskowych, mają wgląd do najważniejszych wskaźników produkcyjnych na bieżąco.

Niezależnie od systemu kontroli nadruków przy współudziale Abisu powstał system raportowania produkcji. Pierwotnie zakład wykonał go na bazie Accessa, który szybko okazał się niewystarczający. Został więc przeniesiony na MS SQL Server, zostały przekonstruowane zapytania i formatki raportów. Od 1 stycznia 2004 produkcja na kilku wydziałach konfekcjonowania jest już w pełni rozliczana na podstawie zebranych w sposób automatyczny i półautomatycznych danych przygotowanych przez Abis.